تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

مشاوره اجرت المثل

ارائه مشاوره اجرت المثل به‌صورت تخصصی در "دفتر وکالت تخصصی طلاق"

1-  از طریق تلگرام و به آدرس @edivorce :

نظر به فراگیر شدن اپلیکیشن تلگرام در میان عموم مردم و برقراری ارتباط ساده و سریع از طریق آن ، این امکان برای شما فراهم می‌باشد تا سؤال حقوقی خود را از طریق شناسه کاربری @edivorce در تلگرام با وکلای ما مطرح نمایید تا درزمانی کوتاه ، پاسخ آن برای شما ارسال گردد. (جهت برقراری ارتباط از طریق تلگرام لطفاً کلیک نمایید )

2-  امکان مشاوره حقوقی از طریق فرم ویژه پرسش و پاسخ  موجود در سایت:

از دیگر امکانات جهت مشاوره حقوقی اینترنتی رایگان ، ارسال سؤال حقوقی از طریق فرم  پایین صفحه می‌باشد که در این حالت ، پاسخ طی 12 ساعت آینده به ایمیل شما ارسال می‌گردد.

3-   مشاوره حقوقی تلفنی رایگان از طریق شماره تلفن 76246126-021

شما می‌توانید در روزهای شنبه دوشنبه چهارشنبه از ساعت 16:00 الی 18:00 از طریق شماره تلفنی اختصاصی 76246126-021 جهت مشاوره حقوقی رایگان اقدام نمایید.  

4-  مشاوره حقوقی حضوری در دفتر وکالت تخصصی طلاق

شما جهت مشاوره حضوری و ملاقات با وکلای مجرب ما ، می‌توانید نسبت به رزرو وقت از طریق شماره 88402099-021 اقدام  نمایید.

اجرت المثل ایام زناشویی

زن حق دارد از دادگاه درخواست کند حق‌الزحمه کارهایی را که در زمان زوجیت انجام داده، ولی شرعاً موظف به انجام آن نبوده است، تعیین و زوج را مکلف به پرداخت آن کند. و دادگاه ، تصمیم لازم در این خصوص اتخاذ خواهد کرد.

تکلیف دادگاه ، بدواً کوشش در سازش جهت تأمین خواسته زوجه است و اگر تصالح در این زمینه بین زن و شوهر امکان‌پذیر نباشد، دادگاه باید با توجه به شروط ضمن عقد نکاح، یا عقد لازم دیگر ، در خصوص امور مالی تصمیم قانونی اتخاذ کند. اگر قراردادی درزمینهٔ امور مالی بین زوجین سابق تنظیم‌نشده باشد، «هرگاه طلاق بنا به درخواست زوجه نباشد و نیز تقاضای طلاق ناشی از تخلف زن از وظایف همسری یا سوء اخلاق و رفتار وی نباشد، دادگاه به ترتیب زیر عمل خواهد کرد:

چنانچه زوجه کارهایی را که شرعاً به عهده وی نبوده، به دستور زوج و با عدم قصد تبرع انجام داده باشد برای دادگاه این وضع ثابت و محرز گردد، دادگاه اجرت‌المثل کارهای انجام‌گرفته را با جلب نظر کارشناسی یا به کمک عوامل دیگر محاسبه و زوج را به پرداخت آن ملزم می‌نماید.

 بدیهی است که اثبات دستور مرد به انجام کارهای خارج از وظیفهٔ شرعی بر عهدهٔ زن است ولی اثبات عدم قصد تبرع لازم نیست، زیرا اصل عدم تبرع است و زوجه در این مورد نیاز به دلیل اثباتی ندارد. باوجوداین، می‌توان گفت: چون غالباً در خانواده‌های ایرانی، زن تبرعا کارهای خانه را انجام می‌دهد، اماره‌ای به سود شوهر، مبنی بر قصد تبرع، وجود دارد که اثبات خلاف آن بر عهده زن است.

چنانکه در پیش‌گفته شد، حق زن در مطالبه اجرت‌المثل کارهای مزبور اختصاص به مورد طلاق ندارد و یک قاعدهٔ عمومی است که در تبصرهٔ الحاقی به ماده ۳۳۶ قانون مدنی مصوب ۱۳۸۵ نیز به آن تصریح‌شده است

شما می‌توانید برای خواندن مطالب حقوقی تکمیلی در خصوص اجرت المثل، اینجا کلیک کنید.

شما نیز می‌توانید جهت مشاوره اجرت المثل ، مشاوره حقوقی اجرت المثل ، مشاوره اجرت المثل آنلاین ، مشاوره در مورد اجرت المثل ، مشاوره حقوقی اجرت المثل رایگان ، مشاوره حقوقی اجرت المثل اینترنتی ، علاوه بر حضور در دفتر وکالت تخصصی طلاق و ملاقات با وکلای مجرب و باسابقه ، از امکانات موجود در این سایت اینترنتی استفاده نمایید.

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما