تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

88402099

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

پاسخ به پرسشهای ارسالی توسط وکیل نفقه

موضوع : آیا نفقه به زنان شاغل تعلق می‌گیرد؟

پرسش:

سلام ، من 2 سال است که با موافقت همسرم دارم میرم سر کار ، از اون موقع که دارم میرم سر کار شوهرم دیگه هیچ پولی بابت خرج و مخارج به من نمیده و میگه داری خودت پول درمیاری ، سوالم اینه که آیا نفقه به زنان شاغل تعلق می‌گیرد؟

پاسخ وکیل نفقه:

سلام ، با توجه به اشتغال طیف گسترده‌ای از زنان ، برخی  به‌اشتباه بر این باورند که مقررات مربوط به نفقه نیز دستخوش تغییر شده ، لیکن لازم به توضیح است که پرداخت نفقه به زوجه از الزامات پس از عقد دائم است و اشتغال زوجه منافاتی با این امر ندارد.

وکالت در دعاوی نفقه توسط وکیل نفقه چگونه است؟

ارائه خدمات حرفه‌ای وکالت جهت مطالبه نفقه توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق"

طبق قانون ، نفقه زوجه شامل همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل، و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به‌واسطهٔ نقصان یا مرض می‌باشد . و وضعیت و احتیاجات زن به‌طور متعارف ملاک عمل است نه وضعیت مرد.

با این تعریف کوتاه تقریباً مشخص می‌شود که حق‌وحقوق زن در رابطه با نفقه چیست لیکن شما با حضور در دفتر وکالت تخصصی طلاق و انجام مشاوره با وکلای مجرب و باتجربه و درنهایت اخذ وکیل حرفه‌ای در این زمینه می‌توانید مطمئن باشید تمام موارد مربوط به نیازهای متعارف و متناسب شما در مطالبه نفقه و تمامی حقوق قانونی دیگر لحاظ می‌گردد و شما به تمام حقوق قانونی خود در رابطه با نفقه دست خواهید یافت.

وکالت جهت مطالبه نفقه توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق" دارای مزایای زیر می‌باشد:

1-   با توجه به تجربه بالای وکلای ما در پرونده‌های مشابه ، مطالبه نفقه در کوتاه‌ترین بازه زمانی انجام می‌گردد.

2-   در صورت عدم پرداخت نفقه توسط مرد ، نسبت به توقیف اموال و یا حتی جلب ایشان اقدام می‌گردد.

3-   جلب مرد توسط وکیل و بدون نیاز به حضور زن انجام می‌پذیرد.

4-   آرامش شما و دوری از استرس در تمام مراحل پرونده ، با توجه به حضور وکیل به‌جای شما در دادگاه.

5-   حق‌الوکاله مناسب و متناسب با توان شما در پرداخت.

6-   کسب اطلاعات کامل از طریق این سایت در خصوص نفقه و حتی مشاوره رایگان اینترنتی.

 در دفتر وکالت تخصصی طلاق ، وکیل برای نفقه و مطالبه نفقه پس از مشاوره نفقه و حتی مشاوره حقوقی نفقه رایگان در کنار شما خواهند بود. شما در دفتر وکالت تخصصی طلاق با بهترین وکیل نفقه در تهران ملاقات خواهید داشت و وکیل خوب برای نفقه با حق‌الوکاله نفقه مناسب جهت مطالبه نفقه از طریق قانون به‌جای شما اقدام می‌نماید. مشاوره نفقه آنلاین بدون هزینه وکالت نفقه و از طریق این سایت می‌باشد . مشاوره حقوقی نفقه اینترنتی با روش‌های مختلفی که درون این سایت قرار دارد با وکیل نفقه به‌صورت رایگان انجام می‌گیرد و در صورت حضور در دفتر وکالت تخصصی طلاق نسبت به پرداخت هزینه وکیل برای نفقه به‌صورت منصفانه اقدام می‌نمایید. مشاوره در مورد نفقه قبل از گرفتن وکیل برای نفقه جهت مشاوره حقوقی نفقه می‌باشد که با حضور شما در این دفتر انجام می‌پذیرد.

الزام پرداخت نفقه به فرزند دختر تا قبل از ازدواج توسط پدر

پرسش:

سلام ، خواهر زاده بنده ۱۸سال داره واز کودکی مادرش فوت کرده و پیش پدر ونامادری وفرزندانش زندگی میکرده. الان تقریبا پنج سال هست که پدر وافراد خانوادش شروع به اذیت و آزار دختر کردن و باعث شده دیگه تحملش تمام بشه و بیاد پیش مادرم یعنی مادربزرگش و به اون پناه بیاره .

پدرشم میگه اگه بری پیش مادربزرگت باید بریم دفتر اسناد رسمی یه نوشته ای بنویسیم که از این به بعد تا اخر عمر هیچ خرج ومخارج بهت نمیدم(منظور نفقه) واسمت رو از شناسنامه ام پاک و تو رو از ارثم محروم میکنم. آیا از طریق قانون چنین کاری میتونه بکنه؟!

پاسخ وکیل نفقه:

سلام ، هیچ‌کدام از درخواست‌های پدر دختر قانونی نبوده و هرگونه سندی اعم از رسمی و یا غیررسمی در این خصوص فاقد اعتبار قانونی است.

لازم به توضیح است پرداخت نفقه به فرزند دختر تا زمان ازدواج ایشان ، به عهده پدر و پس‌ازآن به عهده جد پدری بوده و ایشان مکلف به پرداخت نفقه می‌باشند.

آیا مرد به غیر از همسر و فرزندانش مجاز به پرداخت نفقه به دیگران نیز هست

پرسش:

سلام ، ببخشید همسر من به افراد فامیل کمکهای مالی میکنه ولی برای زن و فرزند خودش در حد نیاز خرج میکنه آیا قانونا درسته؟

پاسخ وکیل نفقه:

سلام ، در پرداخت نفقه شأن و منزلت اجتماعی زوجه میزان نفقه را مشخص می‌کند لذا اگر نفقه درست و در شأن خانواده پرداخت شود  ، زوج مرتکب تخلف قانونی نشده است.

البته لازم به ذکر است در برخی موارد مرد موظف به پرداخت نفقه به‌غیراز همسر و فرزندان خود است . مثلاً طبق ماده ۱۲۰۰ قانون مدنی «نفقه ابوین با رعایت الاقرب فالاقرب به عهدهٔ اولاد و اولاد اولاد است». بنابراین نفقهٔ پدر و مادر فقیر در درجهٔ اول به عهدهٔ اولاد است. اگر پدر و مادر فقط یک فرزند داشته باشند، همهٔ نفقه به عهدهٔ اوست و اگر چند فرزند داشته باشند، به‌طور مساوی به پدر و مادر خود نفقه خواهند داد؛ یعنی مشترکاً و به نسبت برابر، باید مخارج زندگی پدر و مادر خود را بپردازند و از این لحاظ تفاوتی بین دختر و پسر نیست.

پرداخت نفقه و لزوم تهیه منزل برای زندگی مشترک توسط زوج

پرسش:

سلام همسرم چند ماهی است که نفقه به من نداده و من تا 22 خرداد در منزل ایشان زندگی می‌کردم و با اجازه ایشان به دلیل شرکت در امتحانات به مشهد اومدم و زمانی که برگشتم دیدم خونه ای وجود ندارد و چند ماهی که این آقا هیچ نفقه نداده لطفا کمکم کنید چکار باید بکنم؟

پاسخ وکیل نفقه:

سلام ، تحت عنوان ترک انفاق و همچنین مطالبه نفقه به طرفیت همسرتان دادخواست دهید. لازم به ذکر است از مواردی ک به‌عنوان نفقه می‌باشد ، تهیه منزل مشترک توسط زوج است.

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما (پاسخ آن تا 24 ساعت آینده برای شما ایمیل می گردد)