تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

88402099

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

عدم تمکین زوجه به دلیل عدم پرداخت نفقه

پرسش:

سلام ، الآن در حدود شش ماه است که زنم به بهانه پرداخت نکردن مهریه تمکین نمی‌کند آیا این کارش قانونی است؟ البته باید بگم من هم از اون موقع چون دیگه تمکین نمیکه بهش نفقه ندادم.

پاسخ وکیل نفقه:

با سلام ، استدلال زوجه دایر بر عدم تمکین که علت آن را عدم پرداخت نفقه از سوی زوج دانسته است وجاهت قانونی ندارد چراکه ضمانت اجرای عدم پرداخت نفقه عدم تمکین نیست بلکه موجد حق دادخواهی زوجه در جهت مطالبه‌ی نفقه‌ی گذشته و آتی هست و این مطلب در ماده ۱۱۱۱قانون مدنی به‌صراحت مرقوم‌شده .

در خصوص استدلال زوج مبنی بر اینکه  چون زوجه مستنکف از تمکین است لذا نفقه ساقط است نیز باید گفت اصل بر تحقق تمکین است و اگر شوهر خلاف آن را مدعی است باید دلیل و برهانی اقامه کند .

با توجه به‌مراتب فوق اگر عدم تمکین زن از سوی دادگاه محرز باشد ، عدم پرداخت نفقه از سوی زوج نیز مستنبط است ‌.

مطالبه نفقه معوقه در زمان حبس شوهر

پرسش:

سلام ، مردی مدت چهار سال در حبس بوده و الآن به‌تازگی آزادشده و برائت هم گرفته. همسرش الآن دادخواست مطالبه نفقه معوقه، یعنی نفقه درزمانی که شوهر در حبس بوده را داده. سؤال اینجاست که آیا نسبت به ایام حبس هم، حکم محکومیت پرداخت نفقه صادر میشه؟ چون ایام حبس، مرد، معسر کامل هست.

پاسخ وکیل نفقه:

با سلام ، با رعایت ماده 1206 قانون مدنی زن می‌تواند نفقه ایام گذشته را مطالبه نماید.صرف حبس بودن  زوج نافی مطالبه نفقه از سوی زوجه نیست حتی در  صورت مفقودالاثر و غایب بودن زوج می‌تواند از اموال و دارایی‌های وی برداشت نماید.

ملاک توانایی پرداخت در حال حاضر است که طرح دعوا شده و نفقه گذشته دیون زوج تلقی و قابل مطالبه است. درهرصورت طرح دعوا صحیح بوده و منتهی به صدور رأی علیه زوج می‌گردد.

پاسخ به پرسشهای ارسالی توسط وکیل نفقه

موضوع : آیا نفقه به زنان شاغل تعلق می‌گیرد؟

پرسش:

سلام ، من 2 سال است که با موافقت همسرم دارم میرم سر کار ، از اون موقع که دارم میرم سر کار شوهرم دیگه هیچ پولی بابت خرج و مخارج به من نمیده و میگه داری خودت پول درمیاری ، سوالم اینه که آیا نفقه به زنان شاغل تعلق می‌گیرد؟

پاسخ وکیل نفقه:

سلام ، با توجه به اشتغال طیف گسترده‌ای از زنان ، برخی  به‌اشتباه بر این باورند که مقررات مربوط به نفقه نیز دستخوش تغییر شده ، لیکن لازم به توضیح است که پرداخت نفقه به زوجه از الزامات پس از عقد دائم است و اشتغال زوجه منافاتی با این امر ندارد.

وکالت در دعاوی نفقه توسط وکیل نفقه چگونه است؟

ارائه خدمات حرفه‌ای وکالت جهت مطالبه نفقه توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق"

طبق قانون ، نفقه زوجه شامل همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل، و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به‌واسطهٔ نقصان یا مرض می‌باشد . و وضعیت و احتیاجات زن به‌طور متعارف ملاک عمل است نه وضعیت مرد.

با این تعریف کوتاه تقریباً مشخص می‌شود که حق‌وحقوق زن در رابطه با نفقه چیست لیکن شما با حضور در دفتر وکالت تخصصی طلاق و انجام مشاوره با وکلای مجرب و باتجربه و درنهایت اخذ وکیل حرفه‌ای در این زمینه می‌توانید مطمئن باشید تمام موارد مربوط به نیازهای متعارف و متناسب شما در مطالبه نفقه و تمامی حقوق قانونی دیگر لحاظ می‌گردد و شما به تمام حقوق قانونی خود در رابطه با نفقه دست خواهید یافت.

وکالت جهت مطالبه نفقه توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق" دارای مزایای زیر می‌باشد:

1-   با توجه به تجربه بالای وکلای ما در پرونده‌های مشابه ، مطالبه نفقه در کوتاه‌ترین بازه زمانی انجام می‌گردد.

2-   در صورت عدم پرداخت نفقه توسط مرد ، نسبت به توقیف اموال و یا حتی جلب ایشان اقدام می‌گردد.

3-   جلب مرد توسط وکیل و بدون نیاز به حضور زن انجام می‌پذیرد.

4-   آرامش شما و دوری از استرس در تمام مراحل پرونده ، با توجه به حضور وکیل به‌جای شما در دادگاه.

5-   حق‌الوکاله مناسب و متناسب با توان شما در پرداخت.

6-   کسب اطلاعات کامل از طریق این سایت در خصوص نفقه و حتی مشاوره رایگان اینترنتی.

 در دفتر وکالت تخصصی طلاق ، وکیل برای نفقه و مطالبه نفقه پس از مشاوره نفقه و حتی مشاوره حقوقی نفقه رایگان در کنار شما خواهند بود. شما در دفتر وکالت تخصصی طلاق با بهترین وکیل نفقه در تهران ملاقات خواهید داشت و وکیل خوب برای نفقه با حق‌الوکاله نفقه مناسب جهت مطالبه نفقه از طریق قانون به‌جای شما اقدام می‌نماید. مشاوره نفقه آنلاین بدون هزینه وکالت نفقه و از طریق این سایت می‌باشد . مشاوره حقوقی نفقه اینترنتی با روش‌های مختلفی که درون این سایت قرار دارد با وکیل نفقه به‌صورت رایگان انجام می‌گیرد و در صورت حضور در دفتر وکالت تخصصی طلاق نسبت به پرداخت هزینه وکیل برای نفقه به‌صورت منصفانه اقدام می‌نمایید. مشاوره در مورد نفقه قبل از گرفتن وکیل برای نفقه جهت مشاوره حقوقی نفقه می‌باشد که با حضور شما در این دفتر انجام می‌پذیرد.

الزام پرداخت نفقه به فرزند دختر تا قبل از ازدواج توسط پدر

پرسش:

سلام ، خواهر زاده بنده ۱۸سال داره واز کودکی مادرش فوت کرده و پیش پدر ونامادری وفرزندانش زندگی میکرده. الان تقریبا پنج سال هست که پدر وافراد خانوادش شروع به اذیت و آزار دختر کردن و باعث شده دیگه تحملش تمام بشه و بیاد پیش مادرم یعنی مادربزرگش و به اون پناه بیاره .

پدرشم میگه اگه بری پیش مادربزرگت باید بریم دفتر اسناد رسمی یه نوشته ای بنویسیم که از این به بعد تا اخر عمر هیچ خرج ومخارج بهت نمیدم(منظور نفقه) واسمت رو از شناسنامه ام پاک و تو رو از ارثم محروم میکنم. آیا از طریق قانون چنین کاری میتونه بکنه؟!

پاسخ وکیل نفقه:

سلام ، هیچ‌کدام از درخواست‌های پدر دختر قانونی نبوده و هرگونه سندی اعم از رسمی و یا غیررسمی در این خصوص فاقد اعتبار قانونی است.

لازم به توضیح است پرداخت نفقه به فرزند دختر تا زمان ازدواج ایشان ، به عهده پدر و پس‌ازآن به عهده جد پدری بوده و ایشان مکلف به پرداخت نفقه می‌باشند.

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما (پاسخ آن تا 24 ساعت آینده برای شما ایمیل می گردد)