تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

نحوه محاسبه مهریه به نرخ روز,تبدیل مهریه به نرخ روز

سؤالات متداول در خصوص محاسبه مهریه به نرخ روز به شرح زیر می‌باشد:

نحوه محاسبه مهریه به نرخ روز چگونه است؟  تبدیل مهریه به نرخ روز به چه صورت است؟  محاسبه مهریه به روز به چه نحو است؟  نرخ مهریه به روز چیست؟  تعیین مهریه به نرخ روز چگونه است؟  فرمول محاسبه مهریه به نرخ روز به چه روش است؟  محاسبه پول به نرخ روز چیست؟  طریقه محاسبه مهریه به نرخ روز چگونه است؟

برابر ماده‌واحده الحاق یک تبصره به ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی مصوب 29/06/76 ، مقرر گردید که مهریه‌های ریالی متناسب با تغییر شاخص قیمت سالانه زمان تأدیه نسبت به سال اجرای عقد محاسبه و پرداخت گردد، به‌شرط آن‌که زوجین در حین عقد نکاح به نحو دیگری تراضی نکرده باشند.

در ماده‌واحده مزبور مقرر شد که آیین‌نامه اجرائی این قانون حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ تصویب ماده‌واحده ، تهیه و به تصویب هیئت‌وزیران برسد.

هیئت‌وزیران، بنا به پیشنهاد شماره 2546/5 مورخ ۱۳۷۶/۹/۱۲ بانک مرکزی، در تاریخ ۱۳۷۷/۲/۱۳ آیین‌نامه ماده‌واحده را تصویب کرد.

برابر ماده ۲ آیین‌نامه نحوه محاسبه مهریه وجه رایج بدین‌صورت است:

متوسط شاخص بها در سال قبل، تقسیم‌بر متوسط شاخص بها در سال وقوع عقد ضرب‌در مهریه مندرج در عقدنامه . مقصود از سال قبل در این ماده ، سال قبل از محاسبه است که شاخص آن در اختيار مرجع قضائی یا ثبتی است.

به‌موجب ماده ۳، در مواردی که مهریه زوجه باید از ترکه زوج متوفی پرداخت شود تاریخ فوت مبنای محاسبه مهریه خواهد بود.

محاسبه به طریق فوق هم برای دادگاه‌ها و هم برای ادارات ثبت‌اسناد (هرگاه مهریه از طریق اجرای ثبت مطالبه شود) لازم الرعایه است (ماده ۵ آیین‌نامه).

هرگاه زوج تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش برای طلاق نماید دادگاه مکلف به تعیین میزان مهریه نقدی بر طبق مقررات یادشده است (ماده ۷).

برابر ماده ۱ آیین‌نامه، درخواست یکی از زوجین برای تعدیل مهر لازم است.

محاسبه مهریه به نرخ روز

جهت توضیحات تکمیلی و مشاهده جدول شاخص تورم لطفاً به بخش بعدی مراجعه فرمایید.

نحوه محاسبه مهریه به نرخ روز

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما