تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

درخواست مهریه بعد از گذشت 8 سال از طلاق توافقی

پرسش:

برادرم 8 سال پیش به‌صورت توافقی از همسرش جداشده زمانی که حق طلاق رو به همسرش داده همسرش وکالت ازش گرفته تا50 سال حق امضای برادرم رو داره.الآن بعد از8سال رفته 211سکه مهرش رو به اجرا گذاشته راهنمایی کنید چکارمیتونیم بکنیم . 5 ماه پیش پدرم دراثرتصادف به رحمت خدارفتن وحدود 100 میلیون دیه به برادرم تعلق میگیره آیا این خانم میتونه مبلغ دیه رو به جای مهرش برداره؟

پاسخ وکیل طلاق توافقی:

 

با سلام ، این نکته لازم به توضیح است که حق دریافت مهریه به علت طلاق از زوجه ساقط نمی‌گردد، بدین دلیل اگر در زمان طلاق ، تکلیف مهریه به‌صورت مشخص ، قانونی و بدون بازگشت  مشخص نشده باشد ، در هرزمانی زوجه می‌تواند از طریق دادگاه درخواست مطالبه مهریه کند که در صورت معرفی مال و دارایی زوج توسط زوجه به دادگاه ، حکم توقیف آن صادر خواهد شد.

حضور نزدیکان به‌عنوان شاهد جهت در انجام مراحل طلاق توافقی

پرسش:

من و همسرم تصمیم گرفتیم که بدون اینکه کسی در جریان جدایی ما باشه از هم به‌صورت توافقی جدا بشیم . آیا حضور نزدیکان به‌عنوان شاهد جهت طلاق توافقی الزامی است؟

پاسخ وکیل طلاق توافقی:

 

خیر . چنانچه زوجین نتوانند داور معرفی کنند دادگاه نسبت به معرفی داور اقدام خواهد نمود  . بعدازآن با مراجعه به دفترخانه و با ارائه گزارش عدم سازش صیغه طلاق جاری خواهد شد.

جلوگیری از عدم حضور زوج جهت ثبت طلاق توافقی در محضر

پرسش:

من شنیدم که پس از صدور حكم طلاق توافقی، شوهر هیچ اجباری برای آمدن به محضر نداره حالا به نظر شما ما که الآن تازه میخوایم اقدام به طلاق توافقی کنیم چکار کنیم که به این مشکل برنخوریم.

پاسخ وکیل طلاق توافقی:

 

چون طلاق توافقی با توافق طرفین صورت می‌گیرد، به لحاظ قانونی رفتن به محضر هم باید با توافق باشد و نمی‌شود توافق طرفین را با الزام همراه كرد. برای حل این مشكل شاید بهترین راهكار این باشد كه طرفین الزام رفتن به محضر را نیز جزئی از تعهدات خود در دادخواست ذكر كنند تا در حكم دادگاه منعكس شود. در این صورت می‌توان الزام شوهر را به آنچه خود تعهد داده است، از دادگاه درخواست كرد.

ابطال توافقنامه طلاق توافقی به دلیل عدم حضور زوج در دادگاه

پرسش:

سلام یک سؤالی داشتم قرار شده بزرگای فامیل جمع بشن و توافق‌نامه‌ای برای طلاق توافقی امضا کنند من در عقد به سر می‌برم در مورد مهریه چی بنویسم که بعد اگر شوهرم نیومد دادگاه و زد زیر توافق من ضرر نکنم و چه جوری میتونم با این جلسه محکم کاری کنم؟

پاسخ وکیل طلاق توافقی:

با سلام ، اگر زوج و یا وکیل ایشان در دادگاه حاضر نشوند خودبه‌خود توافق لغو می‌شود چون در طلاق توافقی طرفین باید در دادگاه ، توافق را قبول کنند. عدم حضور بدون عذر موجه موجب ابطال توافق می‌شود.

مدارک طلاق توافقی

پرسش:

سلام اگه لطف کنین مدارک لازم برای طلاق توافقی را بگین خیلی ممنون میشم.

پاسخ وکیل طلاق توافقی:

با سلام ، مدارک طلاق توافقی به شرح زیر می باشد:

1- اصل شناسنامه زوجین

2- اصل عقدنامه ازدواج

3- تصویر کارت ملی زوجین

4- گواهی عدم بارداری

5- در صورت وکالت داشتن زوجه از زوج، اصل وکالتنامه

6- در صورت ادعای دوشیزگی زوجه، گواهی بکارت

زیر مجموعه ها

هزینه وکیل برای طلاق توافقی ، حق الوکاله مناسب ، مشاوره رایگان

وکالت در طلاق توافقی ، حق الوکاله مناسب ، مشاوره رایگان

وكيل براي طلاق توافقي ، حق الوکاله مناسب ، مشاوره رایگان

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما