تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

طلاق خلع,طلاق خلعی چیست

سؤالات متداول در خصوص طلاق خلع به شرح زیر می‌باشد:

طلاق خلع چیست؟  طلاق خلعی چیست؟  طلاق خلع نوبت اول به چه صورت است؟  عده طلاق خلع به چه نحو است؟  رجوع در طلاق خلع چطور است؟  طلاق بائن خلعی چگونه است؟  طلاق خلع نوبت اول چیست؟  صیغه طلاق خلع چیست؟  عده در طلاق خلع چگونه است؟  نمونه دادخواست طلاق خلع چیست؟

قانون مدنی به تبعیت از فقه امامیه دو نوع طلاق به نام خلع و مبارات ذکر کرده که باید آن‌ها را نوعی طلاق با توافق زوجین دانست. خلع (به ضم اول) از خلع (به فتح اول) به معنی کندن (جامه و غیر آن) گرفته‌شده و ماده ۱۱۴۶ قانون مدنی در تعریف آن چنین گفته است:

طلاق خلع آن است که زن به‌واسطهٔ کراهتی که از شوهر خود دارد، در مقابل مالی که به شوهر می‌دهد، طلاق بگیرد، اعم از اینکه مال مزبور عین مهر یا معادل آن و یا بیشتر و یا کمتر از مهر باشد. در طلاق خلع شوهر خالع و زن مختلعه نامیده می‌شود. در این‌گونه طلاق، که زن از زندگی زناشویی ناراضی است، برای رهایی خود از قید ازدواج، با پرداخت مالی به شوهر موافقت او را برای طلاق جلب می‌کند و تفاوتش با طلاق مبارات این است که در طلاق مبارات ، کراهت از سوی هر دو بوده و میزان مبلغی که زن به شوهر می‌دهد حداکثر به میزان مهریه و یا کمتر از آن می‌باشد ، معمولاً در این‌گونه موارد زن به‌قول‌معروف مهرش را حلال و جانش را آزاد می‌کند.

در طلاق خلع و مبارات، زن باید اهلیت داشته باشد. زیرا بذل (دادن مالی به شوهر درازای طلاق) یک نوع تصرف مالی است که احتیاج به اهلیت دارد و اگر زوجه صغیر باشد به نظر می‌رسد که در صورت کراهت او از زندگی زناشویی ولیّ می‌تواند به نمایندگی از او بذل کند یا به خود زن، درصورتی‌که ممیز باشد، اذن این کار را بدهد و در این صورت اشکالی در طلاق خلع یا مبارات نخواهد بود. در این‌گونه طلاق، شوهر ممکن است سفیه باشد، زیرا، چنانکه گفتیم، طلاق یک امر غیرمالی است و رشد طلاق دهنده در آن شرط نیست. به‌علاوه در خلع و مبارات شوهر مالی هم به دست می‌آورد و این عمل ازنظر مالی سودبخش است.

در طلاق خلع و مبارات آنچه زن درازا طلاق به شوهر می‌دهد فدیه یا عوض نامیده می‌شود که شوهر در اثر طلاق خلع و مبارات به‌محض وقوع مالک آن می‌گردد.

طلاق خلع,طلاق خلعی چیست

 

زیر مجموعه ها

تنفر از شوهر,تنفر از همسر,نفرت از شوهر,تنفر از زن

طلاق مبارات,طلاق خلع و مبارات

پشیمانی زنان بعد از طلاق,پشیمانی بعد از طلاق,پشیمانی از طلاق

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما