تلفن تماس

88402099

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

مطالبه مهریه توسط وکیل مهریه چگونه است؟

یکی از خدمات حرفه‌ای ما در"دفتر وکالت تخصصی طلاق" مطالبه مهریه است

در مطالبه مهریه ، آشنایی زن به حق‌وحقوق خود و اقدام قانونی سریع و صحیح در کمال آرامش مهم‌ترین عوامل در طرح دادخواست مربوطه می‌باشد. شما با مراجعه به دفتر وکالت تخصصی طلاق و ملاقات و مشاوره با وکلای مجرب ما ، ضمن عقد قرارداد منصفانه ، این اطمینان خاطر را خواهید داشت که تمامی حق‌وحقوق قانونی شما در پرونده لحاظ شده و از تمام تجارب گذشته خود استفاده خواهیم کرد تا بهترین نتیجه  حاصل گردد.

وکلای ما باتجربه بالایی که در پرونده‌های مشابه دارند سرعت پیشرفت پرونده را بسیار بالابرده و با استفاده از مواد و ابزار قانونی مربوطه مانع هرگونه تضییع حق توسط مرد و یا رفتار غیرقانونی ایشان می‌گردند.

مطالبه مهریه توسط دفتر وکالت تخصصی طلاق دارای مزایای زیر می‌باشد:

1-   ارائه دادخواست مطالبه مهریه به‌صورت تخصصی به دادگاه

2-   حضور وکیل در جلسه دادرسی بجای شما 

3-   اقدام سریع جهت توقیف اموال مرد در صورت عدم پرداخت مهریه طبق قانون

4-   اخذ حکم جلب مرد درصورتی‌که مرد نسبت به پرداخت مهریه طبق قانون اقدام ننماید

5-   گرفتن مأمور کلانتری توسط وکیل و جلب مرد توسط وکیل

6-   ممنوع‌الخروج کردن مرد به‌سرعت و بدون اتلاف وقت

7-   سرعت بیشتر در پیشبرد پرونده و مطالبه مهریه در حداقل زمان ممکن

8-   حق‌الوکاله منصفانه و پرداخت آن به‌صورت قسطی در طول انجام پرونده

9-   امکان طرح پرسش از شما و پاسخگویی توسط وکلای ما توسط امکانات رایگان این سایت

 مشاوره مهریه در سایت دفتر وکالت تخصصی طلاق به‌صورت اینترنتی و آنلاین و بدون هزینه وکیل برای مهریه می‌باشد. در مشاوره حقوقی مهریه رایگان ، مشاوره مهریه آنلاین و مشاوره حقوقی مهریه اینترنتی ، یک وکیل خوب برای مهریه در کنار شما بوده و وکیل مهریه مجرب یا به دیگر سخن بهترین وکیل مهریه در تهران ، نسبت به پاسخگویی به سؤالات شما در خصوص مهریه اقدام خواهد کرد. مشاوره در مورد مهریه در محل دفتر وکالت تخصصی طلاق با گرفتن وکیل برای مهریه امکان‌پذیر بوده که در این حالت وکیل برای مهریه پس از مشاوره حقوقی مهریه با هزینه وکالت مهریه و حق‌الوکاله مهریه منصفانه و حتی به‌صورت قسطی و مرحله ای اقدام به انجام پرونده خواهد نمود.

اختصاص سهم‌الارث بابت مهریه به زوجه پس از فوت زوج

پرسش:

سلام ، شوهرم فوت کرده و تنها یک خونه پایین شهر داراییشه ، مهریه من هم 114 سکه طلا می باشد که از مبلغ کل خونه هم بالاتره ، آیا کل خونه بابت مهریه به من میرسه یا بچه هام هم از این خونه ارث می برن؟

پاسخ وکیل مهریه:

با سلام ، چنانچه مهریه زن معادل یا بیشتر از اموال متوفی باشد،کلیه سهم‌الارث به زن اختصاص داده‌شده و وارث سهمی نمی‌برند.

آیا مهریه در صورت فوت زوجه به خویشاوندانش به ارث می‌رسد؟

پرسش:

اگر زنی فوت بشه و فرزند و پدر و مادری نداشته باشه ، برادرهاش حق دارند مهریه اش را از شوهرش بگیرند؟

پاسخ وکیل مهریه:

با سلام ، با توجه به اینکه مهریه زوجه به ارث می‌رسد ، در صورت نبود هر درجه از خویشاوندی ارث به خویشاوندان با درجه بالاتر می‌رسد. لذا نظر به نبود فرزند و فوت شدن پدر و مادر که در اولویت خویشاوندی هستند ، مهریه به برادر و خواهر ایشان خواهد رسید. 

جلوگیری از قسط‌بندی مهریه توسط زوجه

پرسش:

آیا زن می‌تواند از قسط‌بندی مهریه جلوگیری کند؟ یعنی زن مهریه را مطالبه کند و از تقسیط مهریه جلوگیری کند و طوری باشد که یکجا تمام مهریه را بگیرد؟

پاسخ وکیل مهریه:

به‌منظور جلوگیری از تقسیط مهریه می‌بایست نسبت به معرفی تمامی مال و دارایی زوج به دادگاه اقدام شود بدین منظور از دادگاه درخواست می شود تا لیست حساب‌ها که به نام زوج است مشخص شود ، بدیهی است در صورت تشخیص دادگاه مبنی بر معسر نبودن زوج ، حکم به پرداخت تمامی مهریه به‌صورت کامل داده می‌شود.

روش اقدام به مطالبه مهریه

پرسش:

با سلام من چند سالی است زندگی مشترک را شروع کردم ولیکن الان به دلایلی می خوام مهریه ام را بگیرم ، چطور می تونم این کار را انجام بدم؟

پاسخ وکیل مهریه:

با سلام ، اولین مرجعی که زوجه می‌تواند در آنجا مهریه خود را درخواست کند دادگاه خانواده است. زوجه می‌تواند با ارائه دادخواست حقوقی به دادگاه خانواده، مهریه خود، هزینه ابطال تمبر و حق‌الوکاله وکیل را مطالبه و هم‌زمان توقیف اموال همسرش را نیز از دادگاه تقاضا کند. مورد دوم به‌عنوان مرجع صالح جهت مطالبه مهریه، اجرای ثبت‌اسناد رسمی است. در این حالت زن می‌تواند از طریق اجرای ثبت‌اسناد رسمی مهریه خود را مطالبه کند. درصورتی‌که زوج مالی به‌منظور توقیف و پرداخت مهریه زن نداشته باشد، زن می‌تواند به استناد ماده2 قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی تقاضای بازداشت شوهر را تا روز ادای دین نماید. ماده2 قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی مقرر کرده است که «هر کس محکوم‌به پرداخت مالی به دیگری شود، چه به‌صورت استرداد عین یا  قیمت یا مثل آن و یا ضرر و زیان ناشی از جرم یا دیه و آن را پرداخت نکند، دادگاه او را ملزم به پرداخت می‌کند. چنانچه مالی از او در دسترس باشد آن را ضبط و به میزان محکومیت از مال ضبط‌شده استیفا می‌کند و در غیر این صورت بنا به تقاضای محکوم‌به، ممتنع را درصورتی‌که معسر نباشد تا زمان ادای دین حبس خواهد کرد.»

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما (پاسخ آن در کوتاهترین زمان برای شما ایمیل می گردد)