تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

شرايط طلاق از طرف مرد,حق طلاق مرد

سؤالات متداول در خصوص شرايط طلاق از طرف مرد به شرح زیر می‌باشد:

شرايط طلاق از طرف مرد چیست؟  حق طلاق مرد چگونه است؟  شرایط طلاق دادن زن به چه صورت است؟  شرایط طلاق زن به چه نحو است؟  شرایط طلاق برای مرد چطور است؟

طبق قانون مدنی، طلاق دهنده شوهر است و طلاق عمل مرد و از اختیارات اوست. لیکن طبق قانون جدید حمایت از خانواده صدور گواهی عدم امکان سازش از سوی دادگاه از جمله ملزومات طلاق می باشد . لازم به ذکر است ازجمله شرایط اولیه طلاق از طرف مرد این است که طلاق دهنده (شوهر) باید اراده و اهلیت برای طلاق داشته باشد .

اراده بدین معنیست که هرگاه کسی در حال مستی یا از باب شوخی صیغه طلاق جاری کند این طلاق باطل و از درجه اعتبار ساقط است. همچنین طلاق دهنده باید جازم و قاطع باشد و شرط در طلاق نگذارد زیرا رابطهٔ زناشویی نباید در حال تعلیق و تزلزل باشد و ثبات خانواده ازنظر اجتماعی دارای اهمیتی فراوان است. لذا قانون‌گذار طلاق مشروط و معلق را باطل دانسته است. ماده ۱۱۳۵ قانون مدنی صریحاً در این زمینه می‌گوید: «طلاق باید منجز باشد و طلاق معلق به‌شرط باطل است».

همچنین اگر شوهر از روی اکراه و براثر فشار و تهدید، زن خود را طلاق دهد ، چون قانون مدنی در این‌گونه مسائل از فقه امامیه پیروی کرده، می‌توان گفت ضمانت اجرای پذیرفته‌شده در فقه که عبارت از بطلان طلاق مکره است موردنظر قانون‌گذار بوده است.

و منظور از اهلیت اهلیت بلوغ و عقل است که طبق ماده ۱۱۳۶ قانون مدنی، طلاق دهنده باید بالغ و عاقل باشد. منظور از بالغ کسی است که به سن پانزده سال تمام قمری رسیده باشد.

شرايط طلاق از طرف مرد ، حق طلاق مرد ، شرایط طلاق دادن زن ، شرایط طلاق زن ، شرایط طلاق برای مرد

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما