تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

88402099

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

آیا پس از ورود به هفت‌سالگی حضانت فرزند با پدر است یا هفت سال تمام؟

پرسش:

سلام سن حضانت شش سال تمام درسته یا هفت سال؟ وقتی فرزندی وارد هفت‌سالگی میشه حضانت با پدر هست یا هفت سال تمام؟

پاسخ وکیل حضانت:

با سلام ، هفت سال تمام. البته طبق قانون جدید حمایت از خانواده بعد از هفت سال تمام هم بسته به مصلحت طفل حضانت واگذار می‌شود.

پاسخ به پرسشهای ارسالی توسط وکیل حضانت

موضوع : دلایل تغییر حضانت فرزند

پرسش:

سلام ، پسرم 7 سالشه و پس از 5 سال که با من بود با دادخواستی که شوهر سابقم بابت حضانت بچه داده ، دادگاه حضانت را به اون داده  و الان یک ماه هست که پیش اونه، ولی الان بچم مشکل عاطفی پیدا کرده و همش بهونه میگیره و خیلی دوری از من روش تاثیر بد گذاشته ، لطف کنین راهنمایی کنین راهی هست برای اینکه حضانت بچمو پس بگیرم.

پاسخ وکیل حضانت:

با سلام ، عمده مواردی كه می‌تواند از مصادیق تغییر حضانت باشد عبارت‌اند از:

اعتیاد زیان‌آور به الكل، مواد مخدر، قمار

اشتهار به فساد اخلاق و فحشاء

ابتلا به بیماری روانی به تشخیص پزشكی قانونی

سوءاستفاده از طفل یا اجبار او به ورود به مشاغل ضد اخلاقی مانند فساد، فحشاء، تكدی‌گری، قاچاق

تكرار ضرب‌وجرح خارج از حد متعارف

لیکن در صورت تائید بروز مشکلات روحی فرزند توسط مراجع ذی‌صلاح ، دادگاه با بررسی شواهد و مدارک و با در نظر گرفتن صلاح فرزند در خصوص حضانت حکم خواهد داد.

وکیل حضانت و وکالت

ارائه خدمات حرفه‌ای وکالت جهت دعاوی حضانت توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق"

حضانت در درجهٔ اول حق و تکلیف طبیعی و قانونی پدر و مادر است که طفل را به دنیا آورده‌اند. این تکلیف تا زمانی که طفل به سن بلوغ نرسیده باقی است. مسئله‌ای که در اینجا مطرح می‌شود آن است که آیا در دوره‌ای که پدر و مادر جدا از هم زندگی می‌کنند و یا ازدواج مجدد می‌کنند آیا ازلحاظ حضانت برابرند یا یکی را بر دیگری حق تقدم دارد.

با توجه به توضیحات کامل در خصوص حضانت در بخش‌های مربوطه به این نکته بسنده می‌کنیم که طبق ماده ۱۱۶۹ اصلاحی سال 1382 ، حضانت و نگهداری طفلی که مادر و پدر او جدا از یکدیگر زندگی می‌کنند، مادر تا سن ۷ سالگی اولویت دارد و پس‌ازآن حضانت با پدر است. البته این ماده‌قانونی دارای تبصره است که عنوان می‌دارد در صورت مخالف بودن هر یک از پدر و مادر با آن ، حضانت طفل با رعایت مصلحت کودک به تشخیص دادگاه است.

وکالت جهت دعاوی حضانت توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق" دارای مزایای زیر می‌باشد:

1-   دوری پدر و یا مادر از ناملایمات احتمالی موجود در پرونده و کاهش استرس ناشی از دعاوی حضانت بر فرزندان .

2-   انجام پرونده به‌صورت کاملاً حرفه‌ای توسط وکلای مجرب و باتجربه ، در راستای نیل به اهداف مدنظر موکل ، طبق قانون .

3-   سرعت بیشتر در پیشبرد پرونده.

4-   توجیه قانونی شما توسط وکیل باسابقه و بالطبع آن رفتار قانونی و متناسب شما در طول پرونده .

5-   حق‌الوکاله مناسب و منصفانه .

6-   خدمات مشاوره اینترنتی رایگان به‌صورت تخصصی.

 

در دفتر وکالت تخصصی طلاق مشاوره حقوقی حضانت بدون هزینه وکالت حضانت و به‌صورت مشاوره حقوقی حضانت رایگان از طریق این سایت امکان‌پذیر می‌باشد . در این روش ، مشاوره در مورد حضانت به‌صورت مشاوره حقوقی حضانت اینترنتی صورت می‌پذیرد . گرفتن وکیل برای حضانت با حق‌الوکاله حضانت منصفانه با حضور شما در دفتر وکالت تخصصی طلاق توسط وکیل برای حضانت ( وکیل حضانت ) و مشاوره حضانت تخصصی انجام می‌شود . فقط مجدداً یادآور می‌شود که مشاوره حضانت آنلاین از طریق این سایت و توسط وکیل خوب برای حضانت و یا بهتر بگوییم بهترین وکیل حضانت در تهران بدون هزینه وکیل برای حضانت قبل از هر اقدامی شما را در راستای اخذ تصمیم مناسب یاری می‌رساند.

دادن حضانت فرزندان به پدر ، برخلاف توافقات حین طلاق

پرسش:

سلام ، من و همسر سابقم طی توافق از همدیگر جدا شدیم ، دارای دو فرزند پسر بودیم که طی صورت‌جلسه‌ای من حضانتشان را با شرط پرداخت نفقه توسط پدر قبول کردم و صیغه طلاق جاری شد ، لیکن الآن پسرام یکی ۹ ساله و دیگری ۸ ساله می‌باشند و من بنا به دلایلی نمی‌توانم دیگه پسرامو نگهداری کنم و میخوام حضانت بچه‌ها را به پدرشون بدم لطفاً اگر راهکاری برای این موضوع دارین راهنمایی کنید.

پاسخ وکیل حضانت:

با سلام ، ماده 41 قانون حمایت از خانواده ، توافقات زوجین را برای امر حضانت درصورتی‌که به مصلحت کودک نباشد و یا مسئول حضانت امتناع نماید لازم الاتباع ندانسته و دادگاه می‌تواند اتخاذ تصمیم نموده و حضانت را به دیگری بدهد. با وصف اولویت پدر بعد از 7 سالگی و پسر بودن دو فرزند و عدم توانایی مادر در نگهداری هر دو فرزند و اینکه مصلحت فرزندان پسر هم در این سن زندگی با پدر بوده خصوصاً اینکه اگر مادر قصد ازدواج داشته باشد . لهذا می‌تواند فرزندان را به خانه پدر  برده و تحویل وی دهد و یا در زمان ملاقات دیگر تحویل نگیرد و بدین منظور مادر می‌تواند برای اقامه دعوی حقوقی دادخواست الزام خوانده به نگهداری فرزندان مشترک پسر بالای 8 سال به جهت مصلحت ایشان و فقدان شرایط وفق ماده 41 قانون حمایت از خانواده مطرح کند.

نحوه ملاقات فرزند بعد از طلاق

پرسش:

من و همسرم داریم به صورت توافقی از هم جدا میشیم ، یک فرزند 6 ماهه داریم که متوجه شدم تا هفت سالگی حضاتش با مادرش هست ، میشه لطف کنین بگین نحوه ملاقات فرزندم چگونه است ، درماه چند بارمیشه فرزندم رو ببینم ؟ آیاپدرمیتونه فرزند را به صورت مثلا یک روز کامل یا بیشر بدون حضور مادرپیش خودش نگه داره؟

پاسخ وکیل حضانت:

با سلام ، در خصوص پرسش شما ماده 1174 قانون مدني قابل ملاحظه است که می‌گوید: هركدام از والدين كه طفل تحت حضانت او نيست، حق ملاقات طفل خود را دارد. تعيين زمان و مكان ملاقات و ساير جزئيات مربوط به آن، در صورت اختلاف بين والدين با محكمه است.

با توجه به این ماده ،هر یک از والدين اين حق را دارند كه در فواصل معين با كودك خود ملاقات كنند و حتي فساد اخلاقی مادر يا پدر هم باعث نمي‌شود از ملاقات او با فرزندش جلوگيري شود، بلکه تمهیدات لازم برای ملاقات در محیط مناسب و با حضور اشخاص مورد اعتماد اندیشیده خواهد شد

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما (پاسخ آن تا 24 ساعت آینده برای شما ایمیل می گردد)