تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

جدیدترین قانون مهریه,مهريه قانون جديد

سؤالات متداول در خصوص قانون جدید مهریه به شرح زیر می‌باشد:

قانون جدید مهریه چیست؟  جدیدترین قانون مهریه چگونه است؟  مهريه قانون جديد به چه صورت است؟  آخرین قانون مهریه به چه نحو است؟  قانون جدید پرداخت مهریه چطور است؟  قانون مهریه جدید چگونه است؟  قوانین جدید مهریه چیست؟  قانون جدید طلاق و مهریه چیست؟  آخرین قوانین مهریه چگونه است؟  قوانین جدید مهریه و طلاق چیست؟

در حقوقی ما برای مهریه ازنظر مقدار، حداقل و اکثری معین نشده است و زوجین می‌توانند آن را با توافق یکدیگر تعیین کنند. ماده ۱۰۸۰ قانون مدنی در این زمینه می‌گوید: «تعیین مقدار مهر منوط به تراضی طرفین است». لیکن طبق ماده‌قانونی جدید در خصوص مهریه ، مذکور در ماده۲۲ قانون جدید حمایت از خانواده ، هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا یک‌صد و ده سکّه تمام بهار آزادی یا معادل آن باشد، وصول آن مشمول مقررات ماده(۲) قانون اجرای محکومیت‌های مالی است. چنانچه مهریه، بیشتر از این میزان باشد در خصوص مازاد، فقط ملائت زوج ملاک پرداخت است. رعایت مقررات مربوط به محاسبه مهریه به نرخ روز کماکان الزامی است.

در توضیح ماده (۲) قانون اجرای محکومیت‌های مالی مذکور در ماده فوق می‌توان گفت فقط در صورت عدم پرداخت تا 110 سکّه تمام بهار آزادی یا معادل آن ، به درخواست زوجه موجب زندان رفتن زوج می‌گردد که حتی در این حالت نیز در صورت معسر بودن زوج و ارائه دادخواست اعسار، طبق قوانین مربوطه عمل خواهد شد. لیکن بابت مهریه مازاد بر 110 سکّه تمام بهار آزادی یا معادل آن تنها تمکن مالی مرد ملاک پرداخت می‌باشد و در صورت عدم تمکن مالی ، الزامی برای پرداخت وجود ندارد .

قانون جدید مهریه

زیر مجموعه ها

قانون مهریه,قوانین مهریه,قانون مهریه در ایران,قانون طلاق و مهریه,قوانین طلاق و مهریه,قوانین مربوط به مهریه,قوانین مهریه و طلاق,مهریه و طلاق,قانون مهریه و طلاق

مهریه عندالاستطاعه,مهریه عندالمطالبه,احکام مهریه,شرایط مهریه,عندالاستطاعه مهریه,حکم مهریه

مهریه حضرت زهرا س,مهریه در اسلام,مهریه در قرآن,مهریه حضرت فاطمه زهرا,فلسفه مهریه در اسلام,مهریه های معنوی,مهریه از نظر اسلام

قانون مهریه 110 سکه,میزان مهریه,مهریه 110 سکه,میزان مهریه قانونی,مقدار مهریه,بهترین مهریه,سقف مهریه,سقف مهریه قانونی,مهریه بالا,مهریه قانونی

حق حبس زوجه,مهریه دختر باکره,مستثنیات دین در مهریه,نمونه صورت مهریه

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما