تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

88402099

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

آیا ادعای اعسار مانع صدور حکم زندان است؟

پرسش:

اگر مردی طی شکایت زنش بابت پرداخت مهره بدهکار بشه و در دادگاه محکوم شده باشه آیا ادعای اعسار مانع صدور حکم زندان است؟

پاسخ وکیل اعسار:

سلام ، مطابق ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، اگر پرداخت طلب شاکی که دادگاه مبلغ آن را تعیین کرده، ممکن نگردد، فرد بدهکار به تقاضای شاکی تا زمان اجرای حکم یا پذیرفته  شدن ادعای اعسار او یا جلب رضایت شاکی حبس می‌شود. چنانچه بدهکار تا 30 روز پس از ابلاغ اجراییه، ضمن ارائه صورت کلیه اموال خود، دعوای اعسار خویش را اقامه کرده  باشد، حبس نمی‌شود، مگر اینکه دعوای اعسار مسترد یا به‌موجب حکم قطعی رد یا اینکه اقساط خود را به‌موقع پرداخت نکند. البته لازم به ذکر است انطباق مطلب فوق تا تعداد 110 سکه مهریه است .

امکان قسط‌بندی پرداخت اجرت‌المثل

پرسش:

آیا در دادخواست طلاق از سوی زوج بازهم مراحل مشاوره خانوادگی اجباری است یا خیر ؟ لطفاً راهنمایی کنید و آیا اجرت‌المثل هم در صورت اثبات اعسار قابل تقسیط می‌باشد؟ 

پاسخ وکیل اعسار:

سلام ، بله مراجعه به مشاور اجباری می‌باشد و در صورت اثبات اعسار ، تقسیط اجرت‌المثل بلامانع است.

پاسخ به پرسشهای ارسالی توسط وکیل اعسار

موضوع : اثبات توان مالی زوج جهت پرداخت مهریه توسط زوجه

پرسش:

ببخشيد سلام من میخام مهریم رو از همسرم بگیرم ولی میگن باید بیای ثابت کنی که همسرت مال داره تا بتونی مهریه را بگیری ، لطفا من را رهنمایی کنید. 

پاسخ وکیل اعسار:

سلام ، مطابق قوانین فعلی ، در دعوای مطالبه مهریه در صورت طرح دادخواست اعسار از طرف زوج مبنی بر ناتوانی مالی ایشان در پرداخت مهریه ، زوجه ناگزیر به اثبات ملائت مالی ( توان مالی ) زوج بوده که در غیر این صورت با توجه به دادخواست ارائه‌شده و شهادت شهود ، دادگاه حکم به معسر بودن زوج و بالطبع آن پرداخت اقساطی مهریه خواهد داد.

وکیل اعسار جهت دادخواست اعسار

ارائه خدمات حرفه‌ای وکالت جهت دادخواست اعسار توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق"

طبق قانون هرگاه مرد در دعاوی مربوط به پرداخت مهریه محکوم‌ به پرداخت آن شود و پرداخت مهریه را بپذیرد ولی تقاضای مهلت یا تقسیط و یا ادعای اعسار داشته باشد ، دادگاه در اجرای رأی وحدت رویه شماره 722 مورخه 13 / 10 / 1390 هیئت عمومی دیوان عالی کشور نسبت به رسیدگی توأمان دادخواست مطالبه مهریه توسط زن و دادخواست اعسار توسط مرد و صدور حکم مقتضی اقدام می‌نماید.

طبق تعریف در قانون جدید ، معسر به فردی اطلاق می‌شود که هرچند ضمن دارا بودن منزل و آذوقه در حد متعارف و همچنین اسباب وسایل موردنیاز زندگی و کار ، قادر به پرداخت دیون خود نباشد.

وکلای مجرب ما در دفتر وکالت تخصصی طلاق با آشنایی کامل به مواد قانونی ، این اطمینان خاطر را به شما خواهند داد با زمان‌بندی صحیح و طی مسیر درست ، امکان پرداخت قسطی مهریه را متناسب با شرایط پرداخت شما برایتان فراهم می‌نمایند.

 

وکالت جهت اعسار  توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق" دارای مزایای زیر می‌باشد:

1-   عدم نگرانی و استرس از بابت حکم جلب و حتی ممنوع‌الخروجی از کشور

2-   تنظیم و ارائه دادخواست اعسار به‌صورت کاملاً تخصصی و حرفه ای با لحاظ نمودن تمام ظرایف و مواد قانونی و پیشبرد پرونده با سرعت‌بالا

3-   اطمینان خاطر از حصول نتیجه با توجه به تجربه بالای وکلای ما در پرونده‌های مشابه

4-   عدم نیاز به حضور مرد در دادگاه و حضور وکیل مجرب در تمامی مراحل

5-   حق‌الوکاله مناسب و حتی قسطی متناسب با پیشرفت پرونده

6-   مشاوره اینترنتی رایگان و اطلاع از شرایط و مواد قانونی مربوطه به‌صورت رایگان از طریق این سایت

از طریق همین سایت و قبل از حضور در دفتر وکالت تخصصی طلاق مشاوره حقوقی اعسار به‌صورت مشاوره حقوقی اعسار رایگان و بدون هزینه وکالت اعسار در خصوص اعسار امکان‌پذیر است. لیکن حتی مشاوره در مورد اعسار به‌صورت حضوری در دفتر وکالت تخصصی طلاق با هزینه وکیل برای اعسار جهت گرفتن وکیل برای اعسار با حق‌الوکاله اعسار منصفانه خواهد بود . وکیل برای اعسار پس از مشاوره اعسار آنلاین با وکیل اعسار مجرب و مشاوره حقوقی اعسار اینترنتی جهت انجام پرونده در کنار شما خواهد بود که البته بهترین وکیل اعسار در تهران می‌باشد . مشاوره اعسار توسط وکیل خوب برای اعسار صورت خواهد پذیرفت.

وکیل پایه 1 دادگستری

ازجمله راهکارهای مطمئن ، سریع و رایج در کل دنیا و همچنین ایران در برخورد با پرونده‌های حقوقی ، بهره جستن از وکیل مجرب و باسابقه مرتبط در دعاوی می‌باشد . در ایران طی مکانیسم موجود در خصوص احراز صلاحیت وکالت ، افرادی که موفق به اخذ مدرک لیسانس در رشته حقوق می‌شوند می‌توانند با شرکت در آزمون مربوطه و طی مراحل کارآموزی به‌عنوان وکیل پایه 1 دادگستری در دعاوی مختلف ارائه خدمات نمایند .

ما در دفتر وکالت تخصصی طلاق با بهره جستن از مجرب‌ترین وکلا در کلیه دعاوی و ازجمله وکیل اعسار باسابقه ، بهترین مسیر را جهت نیل به پیروزی در پرونده طی خواهیم نمود.

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما (پاسخ آن تا 24 ساعت آینده برای شما ایمیل می گردد)