تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

حق طلاق زن چیست,دادن حق طلاق به زن

سؤالات متداول در خصوص حق طلاق زن به شرح زیر می‌باشد:

حق طلاق زن چیست؟  دادن حق طلاق به زن چگونه است؟  وکالت طلاق به زن به چه صورت است؟  وکالت حق طلاق به زن به چه نحو است؟  وكالت طلاق به زوجه چطور است؟  وکالت زوجه در طلاق چگونه است؟  وکالت زن در طلاق به چه روش است؟  وکالت حق طلاق چیست؟  وکالت بلاعزل طلاق چگونه است؟ 

دادن حق طلاق به زن و یا به‌عبارت‌دیگر ، وکالت زن در طلاق در ماده 1119 قانون مدنی بیان‌شده است و طبق آن ممکن است ضمن عقد نکاح ، شوهر به زن وکالت برای طلاق داده باشد. چنین شرطی طبق فقه اسلامی و قانون مدنی و قانون ازدواج صحیح و معتبر است. به‌موجب ماده مذکور: «طرفین عقد ازدواج می‌تواند هر شرطی که مخالف با مقتضای عقد مزبور نباشد در ضمن عقد ازدواج ذکر بنماید، مثل‌اینکه شرط شود هرگاه شوهر زن دیگر بگیرد، یا در مدت معینی غایب شود و یا ترک اتفاق نماید، یا علیه حیات زن سوءقصد کند، یا سوء رفتاری نمایند که زندگی آن‌ها با یکدیگر غیرقابل‌تحمل شود، زن وکیل و وکیل در توکیل باشد که پس از اثبات تحقق شرط در محکمه و صدور حکم نهائی خود را مطلقه سازد». شایان‌ذکر است که موارد یادشده در ماده ۱۱۱۹ تمثیلی است نه حصری و قاعدهٔ مذکور در صدر ماده ، یک قاعدهٔ کلی است که می‌تواند مصداق‌های دیگری داشته باشد.

حال این سؤال مطرح است چنانکه شرط شود که زن از طرف شوهر وکیل و وکیل در توکیل است که هر وقت خواست خود را مطلقه کند، آیا می‌توان شرط را درست دانست؟ در فقه اسلامی اشکالی در این‌گونه وکالت نیست ، زیرا چنانکه گفته شد ، بنا بر اطلاق ادله، فرقی بین توکیل زن و غیر او نیست و همان‌طور که شوهر می‌تواند به شخص دیگری وکالت مطلق یا عام برای طلاق زن خود بدهد، می‌تواند زن را وکیل مطلق یا عام در طلاق کند.

 

این شرط نه خلاف مقتضای ذات عقد است و نه نامشروع. پس باید آن را صحیح تلقی کرد. از عموم بند اول ماده ۴ قانون ازدواج و ماده ۱۱۱۹ قانون مدنی هم می‌توان این معنی را استنباط کرد.

حق طلاق زن چیست,دادن حق طلاق به زن

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما