تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

مهریه در اسلام,مهریه در قرآن

سؤالات متداول در خصوص مهریه حضرت زهرا س به شرح زیر می‌باشد:

مهریه حضرت زهرا س چه بوده است؟  مهریه در اسلام چگونه است؟  مهریه در قرآن به چه صورت است؟  مهریه حضرت فاطمه زهرا به چه نحو است؟  فلسفه مهریه در اسلام چطور است؟  مهریه های معنوی چگونه است؟  مهریه از نظر اسلام چیست؟

طبق قول پذیرفته‌شده بعضی از فقهای بزرگ امامیه مانند سید مرتضی و صدوق ، مقدار مهر نباید از مهر سنت تجاوز کند. مهر سنت یا مهر السنه مهری است که پیامبر(ص) برای دخترش فاطمه (ع) تعیین کرد. این مهر پانصد درهم بود که معادل است با 5/ ۲۶۲ مثقال پول نقره مسکوک به مثقال صیرفی (هر متقال ۲۴ نخود) که اگر هر مثقال را ۵۰۰۰ ریال حساب کنیم، به پول امروز بالغ‌بر ۱۳۱۲۵۰۰ ریال خواهد شد.

شک نیست که قرار دادن مهرهای سنگین در نکاح که متأسفانه امروز معمول شده است، اگر ازنظر اسلام ممنوع نباشد، لااقل ناپسند است. گرانی روزافزون مهر یکی از مشکلات ازدواج در عصر جدید است که باید چاره‌ای برای آن اندیشید. آموزش‌وپرورش صحیح دختران و خانواده‌ها و تنویر افکار مردم و معتقد ساختن آنان به اینکه ازدواج یک معامله اقتصادی نیست و حیثیت و آبرو و خوشبختی دختر و گرمی کانون خانوادگی به زیادی مهر بستگی ندارد، بیش از اصلاح قانون می‌تواند در تعدیل مهر مؤثر باشد.

قابل ذکر است در قرآن در آیه 4 سوره نساء در خصوص مهریه این چنین بیان شده آست که "و مهر زنان را در کمال رضایت به آنها بپردازید ، پس اگر چیزی از مهر خود را از روی رضا و خشنودی به شما بخشیدند ، از آن برخوردار شوید که شما را حلال و گوارا خواهد بود." و درخصوص محدودیت مقدار مهریه در قرآن صراحتا سخن به میان نیامده است.

مهریه حضرت زهرا س

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما