تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

طلاق توافقی و مهریه در طلاق توافقی

سؤالات متداول در خصوص طلاق توافقی و مهریه به شرح زیر می‌باشد:

طلاق توافقی و مهریه دارای چه شرایطی است؟  مهریه در طلاق توافقی چگونه است؟

زوجین با شرایط خاصی می‌توانند درباره طلاق توافق کنند (مواد ۱۱۴۵ و ۱۱۴۶). این‌گونه طلاق، خلع یا مبارات نامیده می‌شود و در اصطلاح امروزه به آن طلاق توافقی می‌گویند. و از این بابت همان شرایطی که در طلاق خلع و مبارات حاکم است در طلاق توافقی نیز جاری می‌باشد . لازم به توضیح است که در طلاق خلع و مبارات زن مالی به شوهر می‌دهد و از این راه موافقت او را برای طلاق جلب می‌کند. طلاق خلع بر اساس کراهت زن واقع می‌شود و مالی که در آن زن به شوهر درازای طلاق می‌دهد ممکن است به‌اندازه مهر یا کمتر یا بیشتر از آن باشد (مواد ۱۱۴۶ و ۱۱۴۷ قانون مدنی). لذا از همین توضیح مشخص می‌شود که طلاق توافقی زن می‌بایست مالی به مرد بدهد تا ازلحاظ قانونی قابل  تطبیق با طلاق خلع و مبارات باشد .

لیکن طبق تعریف فوق الا شاره در طلاق توافقی ، مقدار مالی که زن به شوهر می‌دهد می‌تواند کمتر و یا حتی برابر با تمام مهریه زن باشد. و این بستگی به توافق طرفین جهت طلاق توافقی دارد. در مواردی اتفاق افتاده است که زن فقط یک سکه از مهریه خود را به مرد بخشیده و مرد هنگام طلاق مابقی مهریه را به زن پرداخت کرده است که البته در بیشتر موارد زن از خیر تمامی مهریه خود در هنگام طلاق توافقی می‌گذرد. 

طلاق توافقی و مهریه

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما