تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

گرفتن مهریه از پدر شوهر,مهریه زن شوهر مرده

سؤالات متداول در خصوص مهریه زن بعد از فوت شوهر به شرح زیر می‌باشد:

مهریه زن بعد از فوت شوهر چگونه است؟  گرفتن مهریه از پدر شوهر چگونه است؟  مهریه زن شوهر مرده به چه صورت است؟  مهریه بعد از فوت شوهر به چه نحو است؟  مهریه زن پس از فوت شوهر چطور است؟  مهریه زن بعد از مرگ شوهر چگونه است؟

فوت شوهر هیچ‌گونه تأثیری در مهریه ندارد و چنانچه مهر در زمان حیات شوهر تسلیم نشده باشد، زن می‌تواند پس از فوت همهٔ آن را مطالبه کند، زیرا در اثر نکاح مستحق مهریه شده و موجبی برای سقوط او یا قسمتی از آن نیست . ماده ۱۰۹۲ قانون مدنی هم که مربوط به طلاق است یک قاعده استثنائی است و نباید آن را به مورد فوت گسترش داد. بعضی از فقها در مورد فوت شوهر قبل از نزدیکی قائل به تنصیف مهرشده‌اند؛ ولی نظر مشهور فقهای امامیه برخلاف آن است و قانون مدنی ازنظر مشهور پیروی کرده و در ماده ۱۰۹۲ فقط از استرداد نصف مهر در مورد طلاق قبل از نزدیکی سخن گفته است.

بدین منظور زن پس از فوت شوهر جهت دریافت مهریه به همراه قباله ازدواج به دادگاه مراجعه کرده و دادخواست مهریه را به همراه مدارک موردنیاز تقدیم دادگاه می‌نماید و طبق حکم دادگاه و ضوابط قانونی ، از طریق توقیف و فروش اموال متوفی طلب زوجه وصول می‌گردد.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه مهریه از دیون برتر می‌باشد ابتدا مهریه از محل دارایی‌های متوفی پرداخت می‌شود و سپس مابقی آن طبق قانون و مقررات بین ورثه تقسیم خواهد شد.

درنهایت این نکته قابل‌توجه می‌باشد که مطالبه دین تنها از مدیون و دارایی‌های متعلق به او امکان‌پذیر می‌باشد لذا اگر مرد متوفی دارای مال و اموال نباشد دریافت مهریه از فرد دیگری حتی پدرشوهر جنبه قانونی ندارد.

مهریه زن بعد از فوت شوهر

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما