تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

88402099

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

آیا حق اجرت المثل با اقدام برای طلاق ساقط می‌شود؟

پرسش:

زوجه درخواست پرداخت مهریه و اجرت المثل کرده و تمام اموال همسره خودش رو توقیف کرده اگر ایشون قبل  گرفتن مهریه و اجرت المثل اقدام به طلاق کند و شکایت نامه تنظیم کند مهریه و اجرت المثل به او نمیرسد یا خللی ایجاد میکند؟

پاسخ وکیل اجرت المثل:

سلام ، اگر منظورتان مهریه هست که حق زوجه بوده و قابل سقوط نیست مگر در موارد خاص.در مورد اجرت‌المثل تعیین پرداخت با در نظر گرفتن اوضاع‌واحوال و شرایط است.درهرصورت حقی از زوجه زایل نمی‌شود.

شروط قانونی مطالبه اجرت المثل از شوهر

پرسش:

سلام ، من و شوهرم 20 سال هست که داریم باهم زندگی می‌کنیم ، من با تمام بالا و پایین‌های زندگی کنار اومدم ولی دیگه الان طاقتم طاق شده و می خوام دستمزد تمام زحماتی که تو این زندگی کشیدم را از شوهرم بگیریم ، لطفاً راهنمایی کنین برای اینکه بتونم اجرت المثل این 20 سال و از شوهرم بگیرم شروطش چیه ؟

پاسخ وکیل اجرت المثل:

سلام ، جهت بهره‌مندی زوجه از اجرت المثل ایام زندگی می‌بایستی سه رکن تبصره ذیل ماده 336 توسط زوجه در محکمه به اثبات برسد . 

خدمات ارائه‌شده توسط زوجه:

اولاً، خارج از وظایف وی باشد.

ثانیاً ، به دستور زوج باشد.

ثالثاً، با قصد عدم تبرع (بخشش ) باشد.

پاسخ به پرسشهای ارسالی توسط وکیل اجرت المثل

موضوع : زمان مطالبه اجرت المثل از شوهر طبق قانون

پرسش:

سلام ، من و شوهرم مشکلات زیادی داریم و زندگی مشترک برام غیر ممکن شده ، برای همین من درخواست طلاق دادم ولیکن دادگاه قبول نکرد . الان میخوام اگه طلاقمم نده ولی تمام حقوق مالی که دارم رو ازش بگیرم ، سوالم اینه که اجرت المثل را می تونم قبل از طلاق از طریق دادگاه درخواست کنم.

پاسخ وکیل اجرت المثل:

سلام ، بله ، طبق تبصره الحاقی به ماده (336) قانون مدنی ، چنانچه زوجه کارهایی را که شرعاً به عهده وی نبوده و عرفا برای آن کار اجرت‌المثل باشد، به دستور زوج و با عدم قصد تبرع انجام داده باشد و برای دادگاه نیز ثابت شود، دادگاه اجرت‌المثل کارهای انجام‌گرفته را محاسبه و به پرداخت آن حکم می‌نماید و مطالبه آن اختصاص به مورد طلاق ندارد و این‌یک قاعده عمومی است.

وکیل اجرت المثل و وکالت در دعاوی

ارائه خدمات حرفه‌ای وکالت جهت مطالبه اجرت المثل توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق"

طبق قانون ، چنانچه زن کارهایی را که شرعاً به عهدهٔ وی نبوده و عرفا برای آن کارها در جامعه  اجرت پرداخت می‌شود ، به دستور مرد و با عدم قصد انجام رایگان آن انجام داده باشد و برای دادگاه نیز این امر ثابت شود، دادگاه اجرت‌المثل ( اجرت یا دستمزد ) کارهای انجام‌گرفته را محاسبه و مرد را به پرداخت آن محکوم می‌نماید.

باملاحظه این ماده‌قانونی نکات زیادی مشخص و واضح می‌گردد که شاید عمدتاً موردتوجه واقع نگردد . وکلای ما در دفتر وکالت تخصصی طلاق به‌صورت کاملاً حرفه‌ای به این حق‌وحقوق زوجه واقف بوده و در مسیر پرونده‌های مربوط به مطالبه اجرت‌المثل بهترین و سریع‌ترین راه را جهت مطالبه اجرت‌المثل می‌پیمایند.

وکالت جهت مطالبه اجرت‌المثل توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق" دارای مزایای زیر می‌باشد:

1-   مشاوره کاملاً حرفه‌ای جهت آشنایی شما با حق‌وحقوق قانونی خود و ارائه راهکارهای قانونی جهت مطالبه آن.

2-   ارائه دادخواست اجرت‌المثل به دادگاه با لحاظ نمودن تمامی نکات و جزییات قانونی.

3-   اطمینان خاطر از موفقیت در مطالبه اجرت‌المثل با توجه به حضور وکلای مجرب در دادگاه.

4-   اعمال راهکارهای قانونی مثل توقیف مال و حتی جلب مرد جهت پرداخت اجرت‌المثل .

5-   حق‌الوکاله متعادل و منصفانه.

6-   مشاوره اینترنتی رایگان از طریق سایت اینترنتی.

 قبل از حضور در دفتر وکالت تخصصی طلاق شما می‌توانید مشاوره اجرت‌المثل آنلاین را با بهترین وکیل اجرت المثل در تهران و بدون حق‌الوکاله اجرت‌المثل از طریق همین سایت انجام دهید . در صورت حضور در دفتر وکالت تخصصی طلاق جهت مشاوره و اعطای وکالت به وکلای مجرب ما هزینه وکیل برای اجرت‌المثل به‌صورت منصفانه و متناسب با شرایط پرداخت شما می‌باشد . گرفتن وکیل برای اجرت‌المثل ( اجرت‌المثل ایام زناشویی ) به همراه مشاوره در مورد اجرت‌المثل با بهترین وکیل برای اجرت‌المثل بوده که هزینه وکالت اجرت‌المثل جهت دعاوی اجرت‌المثل زن توسط وکیل اجرت‌المثل حتی به‌صورت قسطی می‌باشد. مطالبه اجرت‌المثل ( اجرت‌المثل زوجه ) توسط  وکیل خوب برای اجرت‌المثل به‌راحتی امکان‌پذیر بوده و مشاوره حقوقی اجرت‌المثل و قبل از آن مشاوره حقوقی اجرت‌المثل اینترنتی توسط مشاوره اجرت‌المثل حرفه‌ای به‌صورت مشاوره حقوقی اجرت‌المثل رایگان صورت می‌پذیرد.

سایت وکلا و مشاوران حقوقی

امروزه طرح مسائل حقوقی و جستجوی اینترنتی مفاهیم حقوقی با توجه به وجود مطالب فراوان در اینترنت به یک امر سهل‌الوصول مبدل شده است . البته کثرت مطالب و عدم وجود ممیزی جهت راستی و ناراستی مطالب گاهی موجب گردیده است مراجعه‌کنندگان دچار سردرگمی شوند و راه اشتباه در پیش پای ایشان قرار گیرد . این سایت وکلا و مشاوران حقوقی با دارا بودن وکلای مجرب در تمامی زمینه‌های دعاوی خانواده ازجمله دعاوی مربوط به اجرت المثل، مطالب حقوقی خود را با مشاوره و سرپرستی بهترین وکلای خانواده و وکیل اجرت المثل در سایت قرار داده و همین امر تضمین‌کننده صحت مطالب موجود در سایت می‌باشد.

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما (پاسخ آن تا 24 ساعت آینده برای شما ایمیل می گردد)