تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

88402099

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

توسل به‌زور در صورت تمکین نکردن زوجه

پرسش:

سلام ، اگر مرد درخواست تمکین بده ولی رأی دادگاه هنوز نیامده باشه ، آیا مرد میتونه با توسل به‌زور همسرشو ببره خونه؟

پاسخ وکیل تمکین:

با سلام ، خیر امکان توسل به‌اجبار قهری طبق قانون وجود ندارد و عنوان مجرمانه براین عمل نهاده خواهد کرد.

 

تمکین نکردن زوجه به دلیل سکونت در منزل پدر و مادر زوج

پرسش:

زوجه مدعی شده که در منزل پدر و مادر زوج نمی‌تواند سکونت کند و حاضر به تمکین نیست و چنانچه زوج منزل مستقلی برای او اجاره کند حاضر به تمکین و زندگی با شوهر خواهد بود آیا دادگاه می‌تواند تا تهیه مسکن مستقل از طرف شوهر از صدور حکم تمکین خودداری نماید؟

پاسخ وکیل تمکین:

با سلام ، طبق نظریه اداره کل حقوقی قوه قضائیه به شماره 2836/7 مورخ 1371/4/22 «به استناد اینکه زوجه نمی‌تواند در منزل پدر و مادر زوج سکونت کند نمی‌توان درخواست تمکین را رد نمود.»

بهانه زن به اینکه در خانه پدر و مادر شوهر حاضر به سکونت نیست از موانع مذکور در ماده 1108 قانون مدنی نیست تا به استناد به آن تمکین نکند بلکه اگر زوجه مدعی آن است که زندگی در خانه پدر و مادر شوهر برای او مخاطره‌آمیز یا موجب عسر و حرج و غیرقابل‌تحمل است و به این جهت خواهان منزل مستقلی است برای اجرای نظر خود باید به دادگاه مراجعه و دادگاه پس از رسیدگی، مسکن مناسب را تشخیص و براین اساس اتخاذ تصمیم نماید.

پاسخ به پرسشهای ارسالی توسط وکیل تمکین

موضوع : پرداخت نفقه زوجه و فرزند در صورت ترک منزل

پرسش:

با سلام اگه یه زن به همراه دختر بچه 2 سالشون از خونه شوهرش اومده باشه بیرون و رفته باشه خونه باباش و الان یک سال از اینکه خونه را ترک کردن گذشته باشه ، آیا به زن و دخترش نفقه تعلق میگیره؟

پاسخ وکیل تمکین:

با سلام ، اگر در دادگاه ثابت شود که زوجه بدون هیچ دلیل موجه منزل را ترک کرده به دلیل عدم تمکین ، به زوجه نفقه تعلق نخواهد گرفت لیکن پرداخت نفقه دختر درهرصورت الزامی است.

 

لازم به ذکر است اقدام قانونی جهت اثبات عدم تمکین زوجه می‌بایست در همان ابتدای ترک منزل، با ارائه مدارک و شواهد شهود صورت پذیرد و حال باگذشت یک سال ، اثبات این ادعا کار دشواری است.

وکیل تمکین طرح دعاوی مربوطه

ارائه خدمات حرفه‌ای وکالت جهت دعاوی تمکین توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق"

تمکین کردن در لغت به معنی فرمان بردن ، اطاعت کردن ، قبول کردن و پذیرفتن است و در روابط زناشویی اطاعت کردن زن از شوهر و شوهر از زن است که این اطاعت به‌صورت خاص آن مختص روابط جنسی است و در حالت عام آن فرمان بردن زن از شوهر در حد متعارف در زندگی مشترک است که البته عبور مرد از حد متعارف و قانونی برخلاف وظیفه حسن معاشرت بوده و مجاز نمی‌باشد.

در دفتر وکالت تخصصی طلاق ، وکلای ما با اشراف کامل به قوانین مربوط به تمکین ، با وکالت حرفه‌ای در دعاوی تمکین در راستای احقاق حق‌وحقوق شما گام برمی‌دارند و این اطمینان را به شما خواهند داد بدون استرس و نگرانی و در آرامش کامل پرونده را به سرانجام مطلوب برسانند.

وکالت جهت دعاوی تمکین توسط "دفتر وکالت تخصصی طلاق" دارای مزایای زیر می‌باشد:

1-   تشریح کامل حق‌وحقوق قانونی شما در خصوص تمکین توسط وکلا باتجربه بالا .

2-   دوری از تشویش خاطر در طول پرونده با توجه به حضور وکیل حرفه‌ای در کنار شما .

3-   عدم نیاز به حضور شما در کلیه مراحل دعاوی تمکین ازجمله جلسات دادرسی.

4-   سرعت‌بالا در انجام پرونده تمکین با توجه به آشنایی کامل به پروسه‌های قانونی.

5-   حق‌الوکاله به‌صورت منصفانه .

6-   ارائه خدمات مشاوره اینترنتی رایگان به‌صورت تخصصی از طریق سایت قبل از هرگونه اقدامی.

در دفتر وکالت تخصصی طلاق گرفتن وکیل برای تمکین با حق‌الوکاله تمکین منصفانه جهت وکیل تمکین و بهترین وکیل تمکین در تهران امکان‌پذیر است . مشاوره حقوقی تمکین اینترنتی نیز جهت مشاوره تمکین از طریق همین سایت و بدون هزینه وکیل برای تمکین مهیا بوده که در این حالت مشاوره حقوقی تمکین به‌صورت مشاوره حقوقی تمکین رایگان و بدون هزینه وکالت تمکین نسبت به مشاوره در مورد تمکین اقدام می‌گردد . مشاوره تمکین آنلاین توسط یک وکیل خوب برای تمکین و نیز وکیل برای تمکین مجرب صورت خواهد پذیرفت.

مشاوره آنلاین با وکیل

در تمامی پرونده‌های قضایی که افراد در جامعه با آن مواجه هستند ، با توجه به اینکه مباحث حقوقی تخصصی از اجزاء جدانشدنی آن می‌باشند ، افراد را ناگزیر به رجوع به منابع حقوقی ، مشاوره حقوقی و وکیل  می‌نماید . در رجوع به منابع حقوقی با توجه به اینکه مطالب مذکور تخصصی می‌باشد ، فهم آن برای افراد عادی دشوار می‌باشد و مشاوره با افراد متخصص را لازم می‌کند.

در این دفتر وکالت تخصصی با در نظر گرفتن این موضوع راه‌های متفاوتی برای مشاوره حقوقی با وکیل ایجاد نموده است که یکی از آن‌ها مشاوره آنلاین با وکیل ، مشاوره اینترنتی و همچنین مشاوره حضوری می‌باشد . در رابطه با دعاوی تمکین نیز وکیل تمکین باتجربه بالا ارائه خدمات می‌نماید.

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما (پاسخ آن تا 24 ساعت آینده برای شما ایمیل می گردد)