تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

حق طلاق زن,حق طلاق با زن

سؤالات متداول در خصوص حق طلاق زن به شرح زیر می‌باشد:

حق طلاق زن چیست؟  حق طلاق با زن چگونه است؟  حق طلاق زن و مهریه به چه صورت است؟  حق طلاق برای زن به چه نحو است؟  گرفتن حق طلاق توسط زن چطور است؟  حق طلاق دادن به زن چگونه است؟  اگر حق طلاق با زن باشد ، روش چیست؟  گرفتن حق طلاق چیست؟  حق طلاق به زن چگونه است؟  شرایط دادن حق طلاق به زن چیست؟

طبق مواد ۱۱۱۹، ۱۱۲۹ و ۱۱۳۰ زن حق این را دارد که از دادگاه تقاضای طلاق نماید. طبق این مواد حق طلاق از طرف زن دارای شرایط زیر می‌باشد.

زن می‌تواند در صورت استنکاف شوهر از دادن نفقه به دادگاه رجوع کند؛ در این صورت دادگاه میزان نفقه را معین و شوهر را به دادن آن محکوم خواهد کرد. و هرگاه اجرای حکم دادگاه و الزام شوهر به دادن نفقه به علت سرسختی او و عدم دسترسی به اموالش یا به علت عجز شوهر از انفاق ممکن نباشد، زن حق طلاق خواهد داشت.

از دیگر مواردی که زن حق طلاق خواهد داشت مواردی است که به‌عنوان عسر و حرج شناخته می‌شوند که آن ، ترک زندگی خانوادگی توسط زوج ، اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر و یا ابتلا وی به مشروبات الکلی ، محکومیت قطعی زوج به حبس ۵ سال یا بیشتر ، ضرب و شتم یا هرگونه سوء رفتار مستمر زوج و ابتلا زوج به بیماری‌های صعب‌العلاج است.

غیبت شوهر بیش از چهار سال هم از مواردی است که زن حق طلاق خواهد داشت .

 

درنهایت لازم به ذکر است ، شروط موردتوافق در عقدنامه نیز در صورت محقق شدن ، حق طلاق را برای زن در بر خواهد داشت. ازجمله این شرایط وکالت زن برای طلاق است که مطابق با آن زن می‌تواند درخواست خود در خصوص طلاق را به دادگاه تقدیم کند.

 حق طلاق زن,حق طلاق با زن

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما