تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

بخشش مهریه

سؤالات متداول در خصوص بخشیدن مهریه به شرح زیر می‌باشد:

بخشیدن مهریه چگونه است؟  بخشش مهریه چگونه است؟  بخشش مهریه در دفترخانه به چه صورت است؟  شرایط بخشیدن مهریه به چه نحو است؟  نحوه بخشیدن مهریه چطور است؟  مراحل قانونی بخشیدن مهریه چگونه است؟

بخشش مهریه و یا به عبارت حقوقی آن هبه مهریه به اختیار زوجه است و در حالت غیررسمی یا عادی آن هبه مهریه طی یک سند غیررسمی از سوی زوجه محقق می‌گردد ، که در این صورت با ادعاي انكار يا ترديد از سوی هر یک از زوجین ، دادگاه موظف می‌شود سند را موردبررسی قرار دهد و بعد از دقت فراوان در مورد اعتبار آن حكم كند

لیکن جهت جلوگیری از تردید و انکار در بخشش مهریه ، استفاده از هبه نامه‌های رسمی و ثبت آن در دفاتر ثبت‌اسناد ملاک عمل می‌باشد. در مورد هبه نامه‌های رسمي امکان انکار و تردید وجود ندارد؛ بنابراین هیچ‌یک از زوج و زوجه نمی‌توانند مدعی شوند که در صحت و اصالت سند مزبور مرددند؛ چراکه این ادعا ازنظر قانونی پذیرفتنی نیست

حال این سؤال مطرح است که آيا زني كه مهر خود را به همسرش بخشیده است می‌تواند از هبه خود رجوع و مهر خود را به‌صورت مجدد مطالبه كند يا خير؟ 

در اینجا مختصراً به این سؤال پاسخ‌خواهیم داد که در صورت بخشش مهریه چه به‌صورت سند غیررسمی و حتی در قالب سند رسمی ، تکلیف زوج در پرداخت مهريه به‌طورکلی از بین نمی‌رود؛ چراکه زوجه می‌تواند تحت شرایطی از هبه مزبور رجوع و مهر خود را مطالبه كند.

بخشیدن مهریه

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما