تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

88402099

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

معنی کلمه نحله چیست؟

درصورتی‌که زن نتواند اجرت‌المثل کارهای خود را به دست آورد، با توجه به سنوات زندگی مشترک و نوع کارهایی که زوجه در خانه شوهر انجام داده و وسع مالی زوج، دادگاه مبلغی را از باب بخشش (نحله) برای زوجه تعیین می‌نماید. در عنوان قانونی فوق‌الذکر دو موضوع جدای از یکدیگر مقررشده است: یکی از آن دو حق مطالبه دستمزد زوجه در مورد کارهایی است که شرعاً موظف به انجام آن نبوده ولی به دستور شوهر انجام داده است که به آن اجرت‌المثل گویند و موضوع دیگر مربوط است به یک نوع بخشش اجباری ناشی از زندگی مشترک که به آن نحله گویند.

 

در این راستا زوجه می‌تواند قبل از وقوع طلاق، تعیین حق‌الزحمه کارهایی را که شرعاً به عهده وی نبوده و به دستور شوهر و با عدم قصد تبرع انجام داده، یا تعیین مبلغی به‌عنوان نحله را از دادگاه بخواهد و دادگاه پس از احراز عدم امکان سازش، مبلغ حق‌الزحمه یا نحله را تعیین خواهد کرد. و اجرای صیغهٔ طلاق و ثبت آن در دفتر موکول به پرداخت حقوق زن ازجمله مبلغ یادشده خواهد بود. به نظر می‌رسد که دادگاه باید در گواهی عدم امکان سازش که صادر می‌کند مبلغ حق‌الزحمه یا نحله را به درخواست زوجه تعیین نماید و سردفتر، با توجه به مندرجات گواهی، نباید اقدام به اجرای صیغهٔ طلاق و ثبت آن در دفتر نماید، مگر اینکه حقوق شرعی و قانونی زن، ازجمله حق‌الزحمه یا نحله تعیین‌شده از سوی دادگاه، نقداً تأديه شده باشد.

نحله چیست

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما (پاسخ آن تا 24 ساعت آینده برای شما ایمیل می گردد)